לקוחות ממליצים

Motion Dynamix

"... במסגרת תפקידה גילתה אחריות ומקצועיות גבוהה ותרמה רבות לביסוס מערך הנהלת החשבונות בחברה..."

בכבוד רב

אסף סימן טוב
מנכ"ל

לחץ/י להמלצה המלאה

'א.ש. שמרון י. מלכו פרסקי ושות

לעונג היה לי לעבוד עם הגב' נוקריאן-כהן במהלך כל תקופת עבודתנו המשותפת, התאפיינה עבודתה של הגב' נוקריאן-כהן במקצועיות, יסודיות, רצינות, אחריות ומסירות. כל הנושאים שהיו בארחיותה של הגב' נוקריאן-כהן, טופלו תמיד על הצד הטוב ביותר, תוך התמקדות בהשגת תוצאות מיטביות עבור הלקוח...      אני ממליץ בחום על הגב' נוקריאן-כהן ומשוכנע, שכל מי שיבקש לשכור את שירותיה, ייהנה מכישוריה ומתכונותיה הטובות

,בכבוד רב 
רומן קוגן, עו"ד

לחץ/י להמלצה המלאה

 

ארגון הגימלאים של האוניברסיטה העברית

גב. נוקריאן עסקה בניהול ספרי החשבונות של ארגוננו במשך כ- 3 שנים

הגב. נוקריאן היתה מנהלת חשבונות חרוצה ומסורה וסייעה לנו רבות בניהול ארגוננו

גילתה יוזמה ונכונות רבה במהלך עבודתנו עמה, אשר היו לתועלת בכל תחומי טיפולה

לחץ/י להמלצה המלאה

משטרת ישראל.

"הריני מתכבד להמליץ על הגב' נוקריאן-כהן. היכרותי עם גב' נוקריאן-כהן נפרשת על מס' חודשים במהלכם מילאה כהלכה את תפקידה כמנהלת חשבונות (במקצועה היא גם חשבת שכר בכירה) במשרדי. עבודתה של הגב' התאפיינה בעומס רב ובגוון משימות, בכולן עמדה תוך הפגנת מחויבות חריצות ורצינות ראויה לכל שבח. ..."

בברכה,
אלימלך סלומון, סנ"צ
ראש מדור הכנסות
מחלקת כספים
חשבות המשטרה

לחץ/י להמלצה המלאה

התיכון לאמנויות

"... הנ"ל מבצעת את עבודתה על הצד הטוב ביותר, בעלת ידע רב בתחומה ומקצועית ביותר."

בכבוד רב,

זהבה בראשי
מנהלת הכספים

לחץ/י להמלצה המלאה

אקדמון

..."הגב' טובה נוקריאן עבדה כקבלנית משנה בתפקיד מנהלת חשבונות באקדמון. במשך כשנתיים במח' הנהח"ש בכל התחומים כגון: לקוחות, ספקים, התאמות בנקים, עו"ש ומט"ח, ספקי חו"ל (יבוא), שכר סופרים וכו'. ברצוני לציין שטובה נוקריאן בחורה בעלת מוסר עבודה גבוה ויחסי אנוש יוצאים מהכלל, היא מילאה את כל דרישותינו לשביעות רצוננו המלאה ועבודתה היתה מדויקת, מהירה וברמה מקצועית."

בברכה
סלוין נודלסקי
מנהל חשבונות ראשי

לחץ/י להמלצה המלאה

VISIONIX Ltd

"... טובה עובדת בחברתנו מאז חודש יוני 1999 בתפקיד מנהלת חשבונות במשרה חלקית.
במהלך עבודתה מפגינה טובה חריצות, נאמנות ומקצועיות, בנוסף למזגה הנעים ונכונותה לעזור בכל עת ולהשקיע בעבודה מאומצת."

בכבוד רב,
רן ששון
מנהל כספים.

לחץ/י להמלצה המלאה

בחירה בין חברה בע"מ לעוסק מורשה או עוסק פטור

מאמר זה יסביר באופן בהיר כיצד לבחור האם להקים חברה? או האם לפתוח ישות חשבונאית ומשפטית אחרת כמו עוסק מורשה

הישויות החשבונאיות השונות: חברה בע"מ ,עוסק מורשה, עוסק פטור ושותפות
הישות חברה בע"מ זו חברה שנרשמת כחוק ברשם החברות, יש לה מספר נקוב מה שנקרא ח"פ הנהלת החשבונות שלה מחייבת רואה חשבון ,והיא משלמת מע"מ ומזדכה על המע"מ של הוצאותיה. הישות עוסק מורשה זה עסק שניהול החשבונות שלו אינו מחייב חתימה של רואה חשבון, עוסק מורשה משלם מע"מ ומזדכה עליו ומספר העוסק מורשה הוא כמספר ת"ז של האדם שהקים את העסק. עוסק פטור זהו

עסק שמספרו הוא כשל האדם שהקים אותו ,אינו משלם ואינו מזדכה על מע"מ ומוגבל בהיקף הפעילות השנתית שלו. שותפות זאת ישות . מבחינת מורכבות הניהול בין עוסק מורשה לחברה בע"מ. במאמר זה נדבר על הבחירה בין חברה בע"מ לבחירה בשאר הישויות החשבונאיות: עוסק מורשה, עוסק פטור ושותפות.

ההבדל העיקרי בין חברה בע"מ לשאר הישויות החשבונאיות

כאמור הישויות הנ"ל הן ישויות חשבונאיות, נוסיף כרגע ונציין שהישויות הם גם ישויות משפטיות והמעמד המשפטי של הישויות שונה ושם נעוץ עיקר ההבדל. ההבדל העיקרי בין חברה לשאר ההרכבים זה ההפרדה, הפרדה בין החברה ובין העומד או העומדים בראשה. הבדל זה מתקיים גם כאשר בחברה עובד בעלים יחיד והוא גם הבעלים וגם העובד היחיד. כלומר יש חברות שהן בעצם חברות של אדם אחד, כלומר ההבדל אינו נעוץ דווקא בהיקף (היה ניתן לחשוב אינטואיטיבית שחברה זה גוף שמעסיק עובדים וכיו"ב ועוסק מורשה לא וזה ההבדל העיקרי וזה טעות ) ההפרדה הישותית בין בעלי החברה כאדם פרטי לבין הישות חברה בע"מ היא הפרדה שבמקרים מסוימים עשויה להיות קריטית.

נמחיש כאן את ההבדל בצורה בהירה ומוחשית יותר. ניקח לדוגמה עוסק מורשה או עוסק פטור שנכנס לחובות של 500,000 ש"ח ולא יכול להחזיר אותם. נניח שבנכסיו של האדם בית ששוויו 1,000,000 ש"ח,במקרה זה אם העוסק מורשה לא יעמוד בפרעון חובותיו יוכלו הרשויות לעקל לאדם את הבית ע"מ להחזיר את חובותיו שכן יש זהות מלאה בין העוסק מורשה לאדם הפרטי. אם אותו עוסק מורשה היה מקים חברה והבית לא היה רשום על שם החברה,לא יוכלו הרשויות לעקל את הבית שכן יש את החוב ,והחוב שייך לחברה ויש את הבית והבית שייך לאדם הפרטי למרות שהאדם ובעלי החברה זה אותו אחד יש הפרדה. הפרדה זו תהיה בתוקף גם אם האדם הוא העובד היחיד בחברה. חשוב מאד לציין שהפרדה זו תהיה בתוקף רק אם החברה נרשמה כחוק כחברה בע"מ ,כמו כן קיימת על החברה להציג את עצמה תמיד כחברה בע"מ כך ידעו הספקים שלה שהם לא יוכלו לגעת בכסף או בנכסים הפרטיים של הבעלים במקרה והחברה לא תעמוד בפרעון חובותיה. להפרדה זו קוראים עיקרון הגבלת האחריות והיא ממוחשת היטב בפסק דין אנגלי ידוע (המהווה תקדים) הנקרא פסק דין סולומון נגד סולומון

אז מדוע ולמה לא תמיד להקים חברה.

לחברה הוצאות קבועות הרבה יותר גבוהות מעוסק מורשה ולא לכל עסק יש היגיון להפוך לחברה. כדאי להקים חברה במידה והפעילות מגובה בהלוואות גבוהות , או כאשר יש עיסוק בתחומים בהם יש מינופים הלוואות וכל דבר שיכול להוביל אתכם יום אחד לעמוד בפני חוב גדול במיוחד כעסק. וחוב זה לא יהיה מבוטח.

האם ניתן להסיר את ההפרדה בין בעלי חברה כאדם פרטי לבין החברה עצמה
במידה ובית משפט מחליט שיש תרגילי עוקץ מאחורי הפעילות של החברה הוא יכול להחליט על הרמת מסך שזה בעצם לבטל את ההפרדה.דוגמה לעוקץ שכזה זה חברה שנכנסת לחובות גבוהים ובאים לנושים ואומרים שאין כסף ואותו כסף של ההלוואות עובר בדרך עקיפה לחשבון הפרטי של בעל החברה. במידה ובית משפט מגלה שמתקיים עוקץ כזה או אחר שאינו חוקי הוא יכול להחליט על הרמת מסך.

לסיכום:
בהקמת חברה יש יתרונות וחסרונות:
יתרונות: התדמית העסקית מאוד גבוהה, כך שבפניות למוסדות וגופים גדולים תוכלו לקבל הצעות ועבודות טובות לעסקאות איתם. בעל או בעלי החברה אינם קשורים לחובות החברה, כך שגם אם החברה בחובות בעלי החברה יכולים להמשיך למשוך משכורות לחשבונם.

חסרונות: פרוצדורה גדולה יותר בהקמת חברה מאשר פתיחת תיק עוסק מורשה.
ישנם טפסים ומסמכים שנדרשים להקמת חברה בע"מ.תשלום אגרה שנתי חובה לנהל את החברה עם הנהלת חשבונות כפולה חשבון זכות וחשבון בצד של החובה.לכך יש חובת ניהול על ידי רואה חשבון להגשת דוחות כפולים.ועוד...

הקמת חברה בע"מ
מעוניינים בהקמת חברה בע"מ?
לפני הקמת חברה בע"מ עליכם לבדוק אם הקמת החברה אכן כדאית, מהו מחזור העסקאות שהחברה אמורה לגלגל בשנה? מהי רמת הפעילות הנדרשת להצלחת החברה, האם יש לכם משאבים כספיים לניהול תקין והתגלגלות החברה? כל זאת תוכלו לבדוק בעזרתו של איש מקצוע .
מהם המסמכים שתצטרכו בהקמת חברה בע"מ?

1. הכנת תקנון לחברה.
2. הצהרת בעלי המניות.
3. הצהרת בעלי החברה.
4. תשלום אגרה בסה"כ -.2,500 ₪.

בעבר להקים חברה היה צריך לפחות שני בעלים היום יכול אדם אחד להקים חברה וכל אדם רשאי להקים חברה בע"מ , חובה לפרט את המטרות של החברה בע"מ בתקנון שתגישו לרשם החברות.

Facebook חישוב גם ב

  הדרך להצלחת העסק עוברת בחישוב שרותי הנהלת חשבונות.

  חשוב לזכור, כי לכל הסוגיות יש לתת את הדעת עוד בטרם פתיחת העסק.

  היתרונות בלהיות עוסק פטור

  היתרונות בלהיות עוסק מורשה

  היתרונות בלהיות חברה בע"מ

  מה ההבדל בניהם

  פיתרונות אלה ואחרות תענה בדרך להקמה פיתוח וקידום העסק.

  כמו כן נלווה אותך בצעדייך הראשונים של פתיחת העסק, תוך מתן הדרכה מול רשויות המס.

  כל זאת יגרמו להבדל בן עסק מצליח לעסק כושל.

  את השיפור באיכות בדיוק ובשירות תרגישו מיד.